Za sve novosti posjetite našu Facebook stranicu. Ovdje se nalazi samo arhiva prošlih vijesti.
upisi

KUD HŽ vrši upis novih članova!

• 11.10.2014.

Plesači, pjevači, svirači i svi ljudi željni dobre zabave, ali i kvalitetnog rada, dođite, javite se, pogledajte, probajte !!!!
Predznanje i iskustvo nisu potrebni.

KUD HŽ slavi 90 godina postojanja

• 06.08.2021.

Pozivamo sve naše bivše i sadašnje članove, da svečanim koncertom, 16. listopada 2021. u HNK u Varaždinu, proslavimo ovu veliku obljetnicu.
Svi zainteresirani, dođite na dogovor u prostorije Doma Željezničara, četvrtak 12. kolovoza 2021. u 20 sati.

Balaton International Folk Festival

Balaton International Folk Festival at the "Hungarian Sea"

• 31.03.2016.

Folklorna tamburaška sekcija KUD-a Hž ponovno putuje u Mađarsku. Ovoga puta razlog tome je sudjelovanje na Balatonskom međunarodnom folklornom festivalu na "Mađarskom moru".

Županijska smotra folklora

• 31.03.2016.

U nedjelju 29. svibnja prva postava folkloraša KUD-a Hž
pokušat će osvojiti žiri i prvo mjesto na županijskoj smotri folklora.

3. Međunardoni folklorni festival i 2. dječja smotra folklora

3. Međunardoni folklorni festival i 2. dječja smotra folklora "KUD Hž i prijatelji" u svibnju

• 30.03.2016.

Drugi vikend u svibnju 2016. godine, točnije, subota 07. svibnja, rezervirana je za treći po redu međunarodni folklorni festival „KUD HŽ i prijatelji“ prema tradicji koju je KUD Hž pokrenuo 2014. godine.

Dječja smotra folklora

Dječja smotra folklora u Trnovcu

• 28.03.2016.

U nedjelju, 17. travnja 2016. godine,
najmlađi će članovi KUD-a Hž nastupiti na dječjoj smotri folklora u Trnovcu.

85. rođendan

Veliki cjelovečernji koncert

• 06.02.2016.

Veliki cjelovečernji koncert povodom 85 godina rada Društva
Subota, 16. Travanj – HNK Varaždin

čestitka

Sretan Božić i uspješnu novu 2016. godinu

• 25.12.2015.

Sretan Božić i uspješnu novu 2016. godinu,
žele Vam članovi KUD-a HŽ

Nije bitno da li se pleše, svira ili čisti, glavno je da se radi sa voljom za uređenje svojeg

• 16.11.2015.

Kroz ovu obavijest i nekoliko slika htjeli smo podijeliti sa Vama sav uloženi trud, volju i ljubav prema KUD-u Hž od strane samih članova folklorno tamburaške sekcije Društva.

Moj kvart

Građanska akcija KUD HŽ MOJ KVART

• 05.08.2015.

U sklopu građanske akcije "Naš doprinos zajednici", Kulturno umjetničko društvo Hrvatskih željeznica u suradnji sa udrugom Era slobodnih ruku održava akciju pod imenom KUD HŽ MOJ KVART te Vas ovim putem pozivamo na zajedničko druženje u Vašem i našem kvartu. Bilo bi nam iznimno drago da nam se priključite u subotu 15.08.2015. od 10 sati ujutro.

Najava 2. MFF

Drugi međunarodni folklorni festival

• 04.04.2015.

S veseljem Vas obavještavamo kako će i ove godine, drugi puta zaredom, Kulturno umjetničko društvo Hrvatskih željeznica Varaždin organizirati i prirediti 2. Međunarodni folklorni festival "KUD Hž i prijatelji" na varaždinskom Trgu kralja Tomislava u subotu 9. svibnja 2015. godine s početkom u 10 sati.

čestitka

Sretan Božić i uspješnu novu 2015. godinu

• 23.12.2014.

Sretan Božić i uspješnu novu 2015. godinu,
žele Vam članovi KUD-a HŽ

podjela dječih darova

Podjela dječih darova

• 11.10.2014.

S ciljem predstavljanja običaja, druženja i djelovanja na kulturnom i društvenom području, KUD Hrvatskih željeznica organizira prigodne programe za podjelu dječjih darova.

humanitarna akcija

Humanitarna akcija - igre bez granica

• 24.05.2014.

KUD Hrvatskih željeznica uz pomoć su prijatelja i svih ljudi velikog srca u nekoliko dana u varaždinskom Domu željezničara prikupili veliku donaciju za poplavljenu Slavoniju.

mmf

Prvi Međunarodni festival folklora

• 10.05.2014.

Plesači iz Hrvatske i inozemstva zaplesali na Korzu.
Subotnje jutro u Varaždinu prošlo je u znaku folklora. Na Korzu je, naime, održan prvi Međunarodni folklorni festival "KUD HŽ i prijatelji".

donacije

Donacije

• 01.05.2014.

Želja nam je dostojno nastaviti s radom, očuvanjem tradicije i kulturne baštine, te Vas ljubazno molimo, ukoliko ste u mogućnosti, da nam izađete u susret i pomognete Vašim prilogom.

happy

Happy

• 14.03.2014.

Kud Hž zahvaljuje Varaždinu i svima koji su bili H A P P Y sa nama :)
Mali i veliki Varaždinci subotnje jutro proveli su plešući na Korzu kako bi cijelom svijetu pokazali da vole zabavu i da je za sreću i osmijeh na licu dovoljno samo malo dobre volje i ništa više.

japanska delegacija

KUD HŽ ugostio Japansku delegaciju

• 25.01.2014.

Folkloraši i tamburaši KUD-a Hrvatskih željeznica prezentirali su svoje plesne korake, koreografije i nošnje koje posjeduju menadžeru iz Tokia koji dugo godina radi na suradnji japanskih i europskih folklornih društava.