Dječja smotra folklora "KUD Hž i prijatelji"
21 OŽU 2015
Dječja smotra folklora
  • Varaždin
  • 21.03.2015.

Dječja smotra folklora "KUD Hž i prijatelji"

Kulturno umjetničko društvo Hrvatskih željeznica Varaždin 21. ožujka 2015. bilo je domaćin i glavni organizator Dječje smotre folklora. Smotra je održana u prostorijama Centra za mlade grada Varaždina, a okupila je djecu i mlade u dobi od 4 do 16 godina koji plešu folklorne plesove u mjestima diljem Varaždinske i ostalih županija Republike Hrvatske, te tako promiču narodne plesove i tradiciju svojih krajeva.

Bio je to predivan dan za hrvatski folklor vidjevši toliki broj malih izvođača u narodnim nošnjama koje su burnim pljeskom nagrađivali posjetioci smotre koji su popunili gledalište do zadnjeg mjesta.

Manifestacija je okupila 300-tinjak sudionika, a uz druženje i dobru zabavu predstavljene su koreografije i slikovite narodne nošnje i tradicija. Nastupili su mladi i najmlađi članovi KUD-a Mičevec (V. Gorica), KUD-a MAK (Trnovec), KUD-a Knegingrad (Kneginec), KUD-a Remetinec (Remetinec), CTK (Varaždin), KUD Marof (Novi Marof) te KUD HŽ (Varaždin).